SAFARIPARK a.s.blog hráčů myfreezoo patřící do organizace

rady, tipy, postřehy ze hry

Publikováno 26.08.2012 v 16:36 v kategorii rady hráčům, přečteno: 779x

Zde můžete psát svoje rady pro ostatní hráče. 
Ne každý je zkušený a jsou mezi námi i začátečníci, to co je pro Vás samozřejmé nemusí ostatní vědět. A od toho je zde tato rubrika, kde můžete napsat svoje postřehy, rady i tipy jak dosáhnout lepších výsledků ve hře. Všechny rady postupně dopíšu do seznamu.
I kdyby Vaše rada posloužila jen jednomu hráči, bude účel rubriky splněn, takže budeme rádi když se s námi podělíte o cenné zkušenosti ze hry.


 1. Výměnu kartiček je možné provádět i s hráči mimo seznam kamarádů. Sice nejsou nikde vidět, ale systém je má v sobě uložené a v případě že někdo zadá nabídku , která souhlasí s tou Vaší, je výměna provedena. Ale pozor, jelikož stejnou nabídku jako Vy může zadat ve stejný okamžik spousta hráčů, je velkou nevýhodou, že system automaticky spojí první nabídku kterou najde, takže často je výměna provedena s úplně cizím hráčem. Proto je zde jedno řešení, a to je mít volné místo v kamarádech a před provedením dohodnuté výměny se spárovat. Já mám pro tyto účely 2 místa v kamarádech volné a používám je jen pro spárování pro výměny. Je to jediná jistota, jak získat kartičku od spoluhráče mimo seznam, proto by bylo vhodné, kdyby každý člen organizace měl nějaké místo v kamarádech volné a používal ho pro spárování před výměnou, kterou si dohodne třeba zde na blogu. Po provedení výměny místo zase uvolní pro další potřeby spárování.
 2. Rada jak dosáhnout většího počtu návštěvníků a tím i více peněz do vlastní kasy. Pokud máte v zahradě více zvířat stejného druhu, může získat více návštěvníků do zahrady. Stačí je rozmístit do různých druhů ohrad. Příklad: Mám 3 medvědy grizzly v jedné velké skalní ohradě a ti mi přidají celkem 4 lidi. Jednoho medvěda přemístím ze skalní ohrady do lesní a rázem mi dají celkem 6 lidí. To samé je třeba i s losy. Když je pár losů v luční ohradě a jednoho přesunu do ohrady lední, přibudou taky 3 lidi. A tak se dá postupovat s dalšími druhy zvířat. Sám jsem to také nevěděl, zjistil jsem to až včera při prohlížení otázek na fóru, hned jsem to vyzkoušel a opravdu to funguje. Předělal jsem umístění zvířat ve své zahradě a přibylo mi 13 lidí a každou minutu mám v kase o 4 ZD víc.
 3. Heslo k hernímu účtu by mělo být hodně dlouhé složené z kombinací malých a velkých písmen, číslic a speciálních znaků. Jako příklad uvedu Hq332594(Kim?:'"@€T89 Dalším pravidlem je nikomu heslo nesdělovat a přísně ho utajit. Jedině tak předejdete ke ztrátě přístupu do hry.
 4. Nyní už je možné sledovat aktivitu kamarádů při pomoci se sbíráním hvězd. Stačí v seznamu kamarádů kliknou v libovolném profilu hráče na hvězdu a hned je možné zkontrolovat, kdy Vám pomohl.
 5. V obchodě lze zakoupit malý nebo velký buldozer. Slouží k odstranění dekorací, květin, stromů a pod. jedním kliknutím, ale pozor, je jenom na jedno použití. Sice u něj je počet políček které odstraní, to však platí pouze jako omezení pro max. počet při jednom kliknutí. Je to velice užitečná funkce a vyplatí se při větší přestavbě zahrady. Bohužel je jenom za diamanty. Najdete ho v obchodě v dekoracích pod ikonou demolice.
 6. Pohlaví zvířat je možné zjistit při kliknutí na zvíře. V horní části je malá hnědá ikonka s motivem pohlaví. Šipka nahoru značí muže, křížek dolů ženu. Změna pohlaví se provádí automaticky při odstranění zvířete do skladu.
 7. Za vzácné zvíře se považuje zvíře se stupněm vzácnosti 4. To je udáno v kartě každého zvířete v zeleně orámované větvičce.
 8. Pokud jste si někdy koupily zaměstnance, určitě jste byly zklamaní, že se motají v zahradě a bloudí pořád dokola v uličkách a odbočkách. Tomu se dá do jisté míry zabránit a zvýšit efektivitu jejich práce. Chce to jenom trochu předělat zahradu. Je důležité mít v zoo jenom jednu cestu, bez odboček a křižovatek, která by vedla jedním směrem od vchodu kolem všech ohrad. Důležité také je, aby byla široká jen na jeden díl cesty, to zabrání aby se zaměstnanec otočil a také je nutné, aby byly ohrady co nejblíže k cestě. Pokud toto dodržíte, zaměstnanec bude chodit od začátku cesty na konec a zpět aniž by v zoo bloudil a postará se o všechny zvířata, u kterých bude zobrazena ikona spokojenosti. Sám to mám vyzkoušené a mohu potvrdit, že se čas věnovaný do přestavby a diamanty zaplacené za zaměstnance více vyplatí .
 9. Návod, jak vytvořit fotku Vaši zoo a vložit ji na fórum. Nejdříve si otevřete program malování ve Vašem PC a hoďte si ho do lišty. Potom najeďte na zoo, tak aby byla vidět plocha, kterou chcete vyfotit a stiskněte na klávesnici klávesu PrtSc (nachází se napravo od klávesy F12). Zase zpět do malování a stiskněte vložit (současný stisk kláves Ctrl V), obrázek je nyní vložený, můžete ho oříznout, aby nikdo neviděl, co máte v PC otevřené a potom už jenom stačí kliknout na ULOŽIT JAKO vybrat OBRÁZEK VE FORMÁTU JPG a uložit někam do PC. Obrázek teď máte uložený v PC a je potřeba uložit jej někam na internet. Stránek je plno, třeba:http://imageshack.us/registration/?error=8 na stránkách je potřeba zaregistrovat se a nahrát obrázek zahrady z PC. Když je obrázek na stránkách nahraný, je potřeba kliknout na: získat kódy pro fóry a zkopírovat celý odkaz. Ten se celý vloží na fórum hry a je to. Pokud je všechno zadané správně, na fóru se zobrazí internetový odkaz s umístěním obrázku. O zbytek se postará Joshlukas, obrázek stáhne a vloží fotku na fórum. Ideální je používat prohlížeč google chrom, ten Vám automatický přeloží stránky imageshack pro nahrání obrázku na internet z angličtiny do češtiny.
 10. Aktualizace flashe ve Vašem PC. Návod je popsán pro prohlížeč GOOGLE CHROME.

  V google chrome zadat do adresy chrome://plugins/ a deaktivovat starý plugin, viz přiložený výpis:


  Flash (2 files) - Verze: 11,4,402,287

  Shockwave Flash 11.4 r402

  Jméno:

  Shockwave Flash

  Popis:

  Shockwave Flash 11.4 r31

  Verze:

  11.4.31.110

  Umístění:

  C:\Users\misze\AppData\Local\Google\Chrome\Application\22.0.1229.94\PepperFlash\pepflashplayer.dll

  Typ:

  PPAPI (mimo proces)

  Aktivovat

  Typy MIME:

  Typ MIME

  Popis

  Přípony souborů

  application/x-shockwave-flash

  Shockwave Flash

  .swf

  application/futuresplash

  FutureSplash Player

  .spl


  Potom znovu restart PC.

  Po novém spuštění najet na hru, přihlásil se a v oknu hry se objevil nápis: To view this page ensure that Adobe Flash Player version 10.1.0 or greater is installed. Někdy stačí kliknout rovnou na tento nápis a rovnou nainstalovat nový flash. Kliknout na něj a obrazovka nabídne novou verzi flashe. V ní je potřeba odkliknout: Ano, nainstalovat produkt McAfee Security Scan Plus - volitelné(0,9 MB) , to není potřeba.

  Potom už jenom počkat na instalaci.

Komentáře

Celkem 11 komentářů

 • misze 26.08.2012 v 16:55 Výměnu kartiček je možné provádět i s hráči mimo seznam kamarádů. Sice nejsou nikde vidět, ale systém je má v sobě uložené a v případě že někdo zadá nabídku , která souhlasí s tou Vaší, je výměna provedena.
  Ale pozor, jelikož stejnou nabídku jako Vy může zadat ve stejný okamžik spousta hráčů, je velkou nevýhodou, že system automaticky spojí první nabídku kterou najde, takže často je výměna provedena s úplně cizím hráčem.
  Proto je zde jedno řešení, a to je mít volné místo v kamarádech a před provedením dohodnuté výměny se spárovat.
  Já mám pro tyto účely 2 místa v kamarádech volné a používám je jen pro spárování pro výměny. Je to jediná jistota, jak získat kartičku od spoluhráče mimo seznam, proto by bylo vhodné, kdyby každý člen organizace měl nějaké místo v kamarádech volné a používal ho pro spárování před výměnou, kterou si dohodne třeba zde na blogu. Po provedení výměny místo zase uvolní pro další potřeby spárování.


 • misze 26.08.2012 v 17:12 Rada jak dosáhnout většího počtu návštěvníků a tím i více peněz do vlastní kasy.
  Pokud máte v zahradě více zvířat stejného druhu, může získat více návštěvníků do zahrady. Stačí je rozmístit do různých druhů ohrad.

  Příklad: Mám 3 medvědy grizzly v jedné velké skalní ohradě a ti mi přidají celkem 4 lidi. Jednoho medvěda přemístím ze skalní ohrady do lesní a rázem mi dají celkem 6 lidí.
  To samé je třeba i s losy. Když je pár losů v luční ohradě a jednoho přesunu do ohrady lední, přibudou taky 3 lidi. A tak se dá postupovat s dalšími druhy zvířat.
  Sám jsem to také nevěděl, zjistil jsem to až včera při prohlížení otázek na fóru, hned jsem to vyzkoušel a opravdu to funguje. Předělal jsem umístění zvířat ve své zahradě a přibylo mi 13 lidí a každou minutu mám v kase o 4 ZD víc.


 • leomar a marmar 18.09.2012 v 09:18 ahoj, je to super rada. Podstatně jsem si rozšířila návštěvnost. A je to asi také jediné, co mi vstup do organizace dal. Jinak opravdu nevidím žádný přínos. Bonusové body jsme měli jednou a ty mě též velmi zklamali, neboť byly opravdu jen za starost o zvířata, ale za napajedla atd, už mi žádné body navíc nepřibyly. takže to moc velký efekt nemělo. Stále přemýšlím, zda vystoupit nebo vydržet. Denně měním karty, ale výměny z organizace také nejsou nic moc. Např. nabídka vlka za tukana mi připadá opravdu velmi neseriozní. Jinak pokud zůstanu, tak já i marmar budeme pro složit částku najednou v posledním týdnu, jak navrhujete. Chtěla bych moc poděkovat skyicdee za její práci. Musí to být náročné a nevděčné. Tak ahoj všem Leona a Maruška


 • misze 27.09.2012 v 20:10 Co se týká organizace a výhod být členem, jsme zklamaní asi všichni. A když už jsme do ní investovali, byla by škoda vystupovat. Musíme doufat, že vedení vyslyší nesčetné stížnosti hráčů a provedou změny a vylepšení. Také to nemají jednoduché, když se o všem musí rozhodnout v cizině, sám to znám z firmy kde jsem pracoval.
  Výměna vlka za tukana byla moje, ač byla domluvená (za 2 karty vlka jeden tukan), zůstala v systému, protože neznámý kolega na mě udělal podraz a potvrdil jen jednu kartu a o druhou neměl zájem. Aspoň jsem se z toho poučil. Ale je pravda, že se občas vyplatí zariskovat, a vypsat výměnu, která by mohla být v systému zadaná. Sám jsem tak získal 2x žirafu za pandu.
  Jinak výměny v organizaci nejsou moc vidět, ale to bude tím, že po domluvě pošle každý raději výměnu konkrétnímu hráči. Je to jistější, než si blokovat slot na 72 hodin. Proto je zde rubrika výměny, kde si můžeme vše domluvit, ale je pravda, že toho krom pár členů nikdo nevyužívá.
  A co se týká práce s náborem členů, jsem rád, že krom mě, který s tím má vlastní zkušenosti, dokážete uznat náročnost a nevděčnost této práce. Určitě poděkování potěší. Já jsem rád že se této nevděčné práce zhostila právě skyicdee, která to zvládá bravurně a mě zbývá více času na ostatní úkony v organizaci a správu blogu. Sám jsem skyicdee poděkoval v jiné rubrice, a rád to udělám zase. Děkuji.


 • misze - původní zakladatel 30.09.2012 v 16:41 Protože se v poslední době objevilo hodně stížností na krádeže účtů ke hře a dokonce jedno obvinění postihlo i hráče v naší organizaci, je potřeba dodržovat důkladná pravidla zabezpečení.
  Heslo k hernímu účtu by mělo být hodně dlouhé složené z kombinací malých a velkých písmen, číslic a speciálních znaků.
  Jako příklad uvedu T2236blaf@TH/*3
  Dalším pravidlem je nikomu heslo nesdělovat a přísně ho utajit.
  Jedině tak předejdete ke ztrátě přístupu do hry.
  O celé situaci, která postihla naše 2 členy budete informování zde na blogu, ale až po vyřešení. Do té doby se nebudu k danému problému vyjadřovat.
  Děkuji za pochopení


 • Willow 07.10.2012 v 23:18 Milí přátelé, potřebovala bych od vás takovou malou radu, nebo poučení, a to jak je to s týdenními úlohami. Konečně se mi po řadě týdnů podařilo jednu dokončit a jako malé dítě :D jsem se těšila jak si vyberu kartu na část sochy, no a ono nic. Prostě mi to nabízí novou týdenní úlohu.. Byla bych vám moc vděčná, kdybyste mi na toto mohli vhrnout trochu světla. Předem moc díky.


 • misze - původní zakladatel 08.10.2012 v 13:34 No někde na fóru jsem kdysi viděl, že se po splnění úkolu automaticky vybere jeden dílek z nabízené sochy. Já jsem úlohu splnil zatím 3x. 2x jsem dostal sochu, která se mi nelíbila, na potřetí jsem v čase splnění úkolu klikl na sochu kterou jsem chtěl a dostal jsem ji. Jestli to byla náhoda nebo ne nevím.
  Dílek sochy se uloží mezi ostatní dílky karet, podívej se tedy ještě jednou, jestli tam někde není.


 • Willow 08.10.2012 v 18:06 Jo, pravda.. Náhodný výběr.. A nebyl to dobrý výběr, takže tedy příště lepší u toho sedět.. Díky za radu.


 • misze - původní zakladatel 08.10.2012 v 18:20 Jestli to opravdu funguje nebo to byla náhoda nemám ověřené, chtělo by to ještě odzkoušet.


 • žouželka 09.10.2012 v 14:04 Ahojda, co se týká týdenní úlohy tak mám docela smůlu. splnila jsem ji zatím jen jednou, buď se mi nepodaří včas zvířátka namnožit, nebo to po mě chce množit takový co je nemám. :-( Ale nevzdávám to :-)


 • misze - původní zakladatel 24.10.2012 v 16:45 Mě se zatím týdenní úlohy povedly jen 4, ale taky to nevzdávám.
  Všechny rady, tipy a postřehy ze hry budou postupně připisovány do hlavního článku nahoře.


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?